Face ID, اپل, ایفون, بلاگ, تکنولوژی, شرکت

iOS 14.5 مشکلات آزار دهنده Face ID را برطرف می کنند

Face ID

سیستم امنیتی Face ID اپل

سیستم امنیتی Face ID اپل واقعا خوب کار می کند. به شرطی که بتواند چهره شما را ببیند. کازینو 888 العاب قمار للایفون این بدان معناست که اگر ماسک زده اید، همانطور که این روزها تمایل داریم این کار را انجام دهیم، به راحتی کار نخواهد کرد. در iOS 14.5 اپل برای حل این مشکل راه حلی ارائه کرده است. اما شما باید یک اپل واچ داشته باشید تا کار کند.

اگر از قبل اپل واچ دارید، اکنون آماده استفاده هستید، اما در غیر اینصورت اگر بخواهید قفل آیفون خود را باز کنید باید ماسک خود را بردارید.

آنچه شما نیاز دارید

راه حل اپل برای گیج شدن Face ID توسط ماسک صورت استفاده از Apple Watch به عنوان کلید باز کردن قفل تلفن شما است. به شرطی که ساعت به تلفن شما متصل شود. وقتی Face ID متوجه می شود از ماسک استفاده می کنید، قفل تلفن به طور خودکار باز می شود و به جای اینکه هر بار به صورت ناخوشایند رمز عبور خود را وارد کنید، به کش رفتن روی صفحه نیاز دارید.

برای این کارآیی شما به یک آیفون اپل نیاز دارید که بتواند iOS 14.5 را اجرا کند. که تمام مدل های آیفون 6 اس به بعد را شامل می شود، از جمله آیفون SE و آیفون SE (2020). شما همچنین به ساعت اپل با WatchOS 7. لعبه عشره کوتشینه 4، یعنی هر مدل از ساعت هوشمند اپل واچ سری 3 به بعد، نیاز دارید. در آخر، شما به ماسک نیز نیاز دارید.

این دو به روزرسانی نرم افزار برای کارکرد این ویژگی باید نصب شوند و برای این کار ممکن است نیاز به شارژ آیفون و اپل واچ باشید. بنابراین قبل از شروع کار از آمادگی خود مطمئن شوید. کل مراحل کار کمتر از یک ساعت طول خواهد کشید.

 

نحوه عملکرد این ویژگی

 

پس از نصب به روزرسانی ها، قبل از کارکرد ویژگی جدید باز کردن قفل Face ID، چند مرحله وجود دارد. ابتدا به تنظیمات iPhone ،Face ID و Passcode در منو بروید. مراهنات کره قدم به بخش Unlock with Apple Watch پایین بروید و سوئیچ کنار Apple Watch قابل استفاده را بزنید.

در این مرحله، پیامی ظاهر می شود. که نحوه کارکرد ویژگی را توضیح می دهد. برای ادامه روی پیام روشن کردن ضربه بزنید. در اینجا آیفون ممکن است به شما بگوید که یک کد عبور تنظیم کنید. بعد از تنظیم کردن کد گزینه Unlock with iPhone را در همان صفحه انتخاب کنید.

ماسک بزن

آیا این کار می کند؟ فهمیدن این مسئله آسان است، فقط یک ماسک بزنید و سعی کنید قفل iPhone خود را باز کنید. Face ID فعال می شود. و با دیدن ماسک، اعلانی همراه با هشدار لرزش از طریق Apple Watch وارد می شود که به شما می گوید قفل تلفن به طور خودکار باز شده است. این یک ویژگی ایمنی خوب است فقط درصورتی که شما در تلاش برای باز کردن قفل تلفن نیستید و اگر سعی در باز کردن قفل آن ندارید. یک دکمه روی صفحه وجود دارد تا دوباره تلفن را قفل کنید. وقتی روی این ضربه می زنید، iPhone قبل از اینکه دوباره قفل شود، به پین ​​شما نیاز دارد.

من بارها آن را امتحان کرده ام و بدون شکست نیز جواب داده است. العب بوکر Apple Pay چطور؟ اگر از iPhone خود برای پرداخت استفاده می کنید. به طور قابل ملاحظه ای همچنان شما را مجبور به استفاده از رمز عبور خود می کند. در حالی که اپل واچ در صورت پوشیدن ماسک، قفل تلفن شما را باز می کند اما هنگام پرداخت هزینه ای، امنیت Face ID را دور نمی زند. آیفون خود را در کنار پایانه پرداخت نگه دارید و اگر Face ID تمام صورت شما را نمی بیند، از شما رمز عبور خود را می خواهد تا به شما اجازه دهد تا پرداخت را انجام دهد.

 

ناامیدکننده است. اما یک راه حل برای این وجود دارد، و آن استفاده از Apple Watch برای Apple Pay است. اشتراک یورو 2024 سیستم پرداخت بدون تماس در برنامه Apple Watch تنظیم شده است و به همان روشی که در iPhone است برای شما کار می کند. فقط بدون اقدامات امنیتی اضافی به شرط روشن بودن تشخیص مچ، کار می کند. اگر این کار را نکنید، برای انجام پرداخت باید کد عبور خود را در Watch وارد کنید.

یک راه حل شسته و رفته

راه اندازی اپل واچ و آیفون برای استفاده از این ویژگی iOS 14 آسان است و حتی در صورت تنظیم کد عبور روی ساعت اپل تنها چند دقیقه طول می کشد. در مواردی که نمی خواهید ماسک خود را بردارید، استفاده از iPhone آسان تر می شود. با این حال، فقط در صورت داشتن اپل واچ مفید است. اگر اینکار را نکردید، باید یکی بخرید؟

جدیدترین اخبار تکنولوژی را در فارس جانبی دنبال کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه