ایسوس, اینتل, بلاگ, تراشه, تکنولوژی, شرکت, لپ تاپ

بررسی Asus ZenBook 13 OLED UM325

Asus ZenBook

شاید لپ تاپ کاملی پیدا کردم. یا حداقل، چیزی که بسیار نزدیک می شود.

این لپ تاپ توسط اپل، مایکروسافت یا حتی دل ساخته نشده است. حتی از بیرون به خصوص قابل توجه به نظر نمی رسد. وقتی Asus ZenBook 13 OLED را از جعبه آن بیرون آوردم، کاملاً انتظار داشتم که این لپ تاپ میان رده دیگری باشد. سپس صفحه 1080p OLED را تست کردم. و پردازنده AMD Ryzen 7 5800U را در داخل محک زده اید. و سپس متوجه شد که با یک بار شارژ چه مدت طولانی کار می دهد. مراهنات سباق الخیل

Asus ZenBook 13 OLED همه چیز را دارد. تقریبا ZenBook 13 OLED (UM325) با وجود یکسری ایراد، لپ تاپی است که خریداران بالقوه باید در هنگام عرضه در ماه مه به آن توجه کنند.

طرح

ظاهر و احساس Asus ZenBook 13 OLED کمترین ویژگی بارز آن است. به هیچ وجه لپ تاپی بد ظاهر نیست. من علاقه زیادی به دایره متحدالمرکز روی درب یا آرم در جلو ندارم، اما این یکی از لپ تاپ های زیبایی است که ایسوس اخیراً ساخته است. نتائج یورو 2023

ZenBook 13 OLED دارای ضخامت 0.55 اینچ و 2.5 پوند است.

لولا با یک انگشت باز می شود و هنگام باز شدن از روی میز برداشته می شود، و برای تایپ راحت کمی شیب دار است. من به طور معمول این نوع لولاهای بلند را دوست ندارم، اما ایسوس آن را به گونه ای بیرون کشید که حواس پرت یا زشت نباشد.

ابعاد

نسبت ابعاد صفحه نمایش یک نکته منفی در طراحی ZenBook 13 OLED است. این لپ تاپ از 16: 9 استفاده می کند که در سال 2021 به نفع اندازه های بلندتر و با بهره وری بیشتر مانند 16:10 یا 3: 2 از مد افتاده است. بازگشت به حالت 16: 9 باعث می شود صفحه چمباتمه زده شود. از همه مهمتر، اندازه به این معنی است که صفحه دارای یک لبه چانه چاق در زیر است.

ایسوس تصمیم گرفته است که شما نیازی به جک هدفون در لپ تاپ خود ندارید.

آخرین شکایت من از طراحی ZenBook 13 OLED پورت هاست. به دلایل غیرعادی، ایسوس تصمیم گرفته است که شما در لپ تاپ خود به جک هدفون نیازی ندارید.اما ZenBook 13 OLED دارای HDMI و USB-A است. بله، این یک انتخاب عجیب است که احتمالاً باعث خشم افرادی خواهد شد که تا زمانی که به آن نیازی نداشته باشند فاقد جک هدفون بودند.

خوشبختانه، ایسوس یک آداپتور را در جعبه خود جای داده است، هرچند که شما را از یکی از دو پورت USB-C موجود پایین می آورد.

نمایشگر و بلندگوها

این لپ تاپ اولین بار است که از صفحه نمایش OLED 13 اینچی 1080p استفاده می کند.

صفحه OLED مانند آینده نمایشگرهای لپ تاپ است. بینجو لعبه

397 نیت برای جلوگیری از بازتاب بسیار روشن است، اما این رنگ ها هستند که باعث می شوند این صفحه نمایش پاپ شود. 100٪ در هر دو فضای رنگی sRGB و AdobeRGB در یک صفحه 1080p شنیده نمی شود و دقت رنگ از بهترین مواردی است که من با Delta E 0.49 تست کردم. ممکن است عکاسان از نبود گزینه 4K ابراز ناراحتی کنند، اما قطعاً از رنگ ها شکایت نخواهند کرد.

وقتی صحبت از پنل و کالیبراسیون می شود، ZenBook 13 OLED آینده نمایشگرهای لپ تاپ است.

در مورد بلندگوها نمی توان همین حرف را زد. صدای دلخراش از زیر لپ تاپ می آید، که در پایین میز یا دامان شما قرار دارد. صدا بهم می ریزد، خصوصاً در مقایسه با هر یک از مک بوک ها. ارقام الرولیت این همیشه مشکلی برای بلندگوهای این مکان ایجاد می کند.

صفحه کلید و صفحه لمسی

من از ورودی های ZenBook 13 OLED بسیار خوشحالم. من قبلاً به ظاهر صفحه کلید اشاره کردم، اما تایپ آن کاملاً دقیق و لذت بخش است.

صفحه کلید شامل خواننده اثر انگشت نیست، که یک ویژگی عجیب و غریب برای کنار گذاشتن یک دستگاه برتر است.

تنها مسئله من مربوط به نور پس زمینه بود. الرهان فی سباق الخیل کازینو سه سطح روشنایی نور پس زمینه وجود دارد، اما نقاط ناهمواری قابل توجهی وجود دارد. در بالای منطقه مرکزی کاملاً روشن است، در حالی که سایرین کم نورتر هستند این خیلی بد است.

تاچ پد نیز به همین ترتیب موفق است. بسیار گسترده است و در هنگام تایپ کردن با کف دست بسیار عالی عمل می کند.

این لپ تاپ از یک وب کم با کیفیت 720p بالاتر از نمایشگر بهره می برد. جای تعجب نیست که چقدر بد است، اما این فقط باید برای موارد اضطراری اختصاص یابد. البته شامل یک دوربین IR داخلی برای شناسایی چهره Windows Hello است.

جدیدترین اخبار تکنولوژی را در فارس جانبی دنبال کنید.

نوشته های مشابه