بلاگ, تکنولوژی, شبکه های مجازی, گوشی, گوگل

قابلیت HDR در گوشی های پایین رده گوگل

قابلیت HDR

HDR مخفف High Dynamic Range و به معنی محدوده‌ی دینامیکی گسترده است. البته HDR واژه‌ی جدیدی نیست اما اخیراً به خاطر استفاده از این قابلیت در گوشی‌هایی مثل آیفون و اندرویدی‌های رده ‌اول، کاملاً مشهور شده است. کیف تربح بالرولیت شایان ذکر است که نرم ‌افزار هایی هم برای پردازش تصاویر و اعمال HDR وجود دارد.

 HDR در گوشی های گوگل

 

اوایل سال ۲۰۲۰ گوگل نسخه‌ی خلاصه‌شده‌ی اپلیکیشن Google Camera را برای سیستم ‌عامل اندروید Go معرفی کرد، که برخی از امکانات ابتدایی نسخه اصلی را در اختیار کاربران گوشی‌های اقتصادی قرار می‌داد. این اپلیکیشن که Camera Go نام دارد، به ‌مرور زمان آپدیت‌های مختلفی دریافت کرد که در هر کدام، امکاناتی شبیه به ویژگی‌های نسخه اصلی اپلیکیشن Google Camera به آن اضافه شد.
گوگل هنگام معرفی اپلیکیشن جدیدش اعلام کرد که Camera Go از استاندارد +HDR پشتیبانی نمی‌کند. اما چند روز پیش یکی از اعضای انجمن XDA-Developers با بررسی دقیق کد فایل APK اپلیکیشن به جزئیاتی جدید در مورد آن دست پیدا کرده است. بطاقه اونو او می‌گوید در بخش‌هایی از کد اپلیکیشن اشاراتی به «بهبود جزئیات» تصاویر دیده می‌شود که در واقع همان حالت HDR است. کازینو 888 عربی ظاهرا در بخش توضیحات مربوط به HDR در اپلیکیشن Camera Go آمده است که این قابلیت جندین عکس را با هم ترکیب می‌کند تا تصویر نهایی رنگ و جزئیات بهتری داشته باشد.
ویژگی مذکور در تمامی محصولات مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید Go در دسترس قرار نخواهد گرفت و تنها تعدادی از آن‌ها می‌توانند امکان استفاده از حالت HDR را به کاربران ارائه دهند. از جمله تلفن‌های هوشمندی که انتظار می‌رود آپدیت جدید را دریافت کنند، می‌توان به نوکیا ۱.۳، Wiko Y61 و Wiko Y81 اشاره کرد.
البته افزودن قابلیت HDR به دستگاه‌های پایین ‌رده کار ساده‌ای نیست و شرکت‌ها را با برخی محدودیت‌ها مواجه می‌کند. حتی اگر این قابلیت از طریق اپلیکیشن سبک Camera Go ارائه شود، نیز چالش‌هایی متعدد پیش روی گوگل قرار می‌گیرد. موقع ربحک یکی از نگرانی‌های اصلی، به مدت ‌زمانی مربوط می‌شود که گوشی باید برای پردازش تصاویر HDR صرف کند. گوشی‌های پایین ‌رده نسبت ‌به دیگر دستگاه‌ها تراشه‌های بسیار ضعیف‌تری دارند و قدرت پردازشی آن‌ها پایین‌تر است. این موضوع باعث می‌شود شاهد روندی طولانی‌ مدت برای پردازش تصاویر HDR باشید. ربح المال من الانترنت موضوعی که اصلا به مذاق کاربر خوش نخواهد آمد.
جدید ترین اخبار تکنولوژی را در فارس جانبی دنبال کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه