بلاگ, تراشه, تکنولوژی, شرکت

AMD از پردازنده های EPYC ‘Milan’ 7003 رونمایی می کند

AMD

AMD امروز از پردازنده های EPYC 7003 ‘Milan’ خود رونمایی کرد و ادعا کرد تراشه هایی که برای اولین بار معماری قدرتمند Zen 3 این شرکت را وارد بازار سرور می کنند. با پرچمدار 64 هسته ای 128 هسته ای خود به عنوان سریعترین پردازنده سرور جهان پیشگام هستند. thread EPYC 7763. مانند سایر ترکیبات میلان است. این تراشه با فرایند 7 نانومتری ساخته شده است، و با سرورهای موجود سازگار است. لعبه سباق خیول حقیقیه

AMD ادعا می کند که عملکرد دو برابر تراشه های Xeon Cascade Lake Refresh اینتل در HPC ،Cloud و حجم کار سازمانی را ارائه می دهد. در حالی که نسبت قیمت به عملکرد بسیار بهتر است.

چابکی میلان در معماری ذن 3 و طراحی مبتنی بر چیپلت آن نهفته است. این ریز معماری دارای مزایای مشابهی است. عاوز العاب النت که با AMD دیده ایم تراشه های سری که بر بازار رایانه های رومیزی تسلط دارند. مانند افزایش 19 درصدی IPC و حافظه نهان بزرگتر L3 یکپارچه.

این ویژگی ها، در میان سایر ویژگی ها، به بهبود ایستادن AMD در برابر صفات قابل احترام Xeon اینتل در زمینه های اصلی، مانند کارهای تک رشته ای کمک می کند و نمایه عملکرد بهتر در طیف گسترده ای از برنامه ها را ارائه می دهد.

سایر ویژگی های جذاب مجموعه EPYC هنوز هم وجود دارد. مانند امنیت پیشرفته، پهنای باند حافظه و رابط PCIe 4.0. AMD همچنین به روش کلی خود برای ارائه همه ویژگی ها با تمام تراشه های خود ادامه می دهد. در مقابل سختگیرانه بودن اینتل که از آن برای تقسیم پشته محصولات خود استفاده می کند. مانند گذشته، AMD مدل های تک سوکت سری P را نیز ارائه می دهد. در حالی که خط استاندارد آن برای سرورهای دو سوکت (2P) طراحی شده است.

EPYC Milan

راه اندازی میلان نوید دوباره رقابت داغ مراکز داده را می دهد. امروز آغاز رسمی پردازنده های EPYC Milan است. اما AMD در واقع حمل تراشه ها را به ارائه دهندگان خدمات ابری و مشتریان فوق مقیاس سال گذشته آغاز کرد. به طور کلی، به نظر می رسد پردازنده های EPYC Milan بیش از حد در برابر تراشه های Xeon Cascade Lake Refresh اینتل قابل رقابت هستند.

تراشه Ice Lake

اینتل نیز مانند AMD به بزرگترین مشتریان خود ارسال شده است. این شرکت اخیراً به ما گفت که از اواخر سال گذشته تاکنون 115،000 تراشه Ice Lake را حمل کرده است. طریقه لعب البلاک جاک اینتل سال گذشته نیز جزئیات مربوط به Ice Lake Xeons خود را در Hot Chips افشا کرد. ما می دانیم که این شرکت یک مدل 32 هسته ای در دست کار دارد. لعب قمار اون لاین و شایعه شده است که این مجموعه در 40 هسته برتر است. به این ترتیب، یک دریاچه وقتی وارد بازار می شود، بدیهی است که فضای رقابتی را تغییر خواهد داد. کازینو اونلاین

AMD با سرعت شگفت آور سریع سهم بازار رایانه های رومیزی و نوت بوک ها را جویده است ، اما بازار مرکز داده بسیار سخت تر است. در حالی که این بخش سرزمین طلایی فروش پرحجم و پر حاشیه را نشان می دهد، سودهای آهسته و مداوم این شرکت پیشرفت اساسی آن را در بازارهای رایانه رومیزی و نوت بوک عقب انداخت. فیلم اجنبى قطار 777 کامل مترجم

جدیدترین اخبار تکنولوژی را در فارس جانبی دنبال کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه