آموزشی, بلاگ, تکنولوژی, شبکه های مجازی

جدید ترین هوش مصنوعی ساخته شده

هوش مصنوعی

خیلی افراد هنوز هم با شنیدن هوش مصنوعی به ربات ها فکر می کنند. که منظور از هوش مصنوعی همان ربات های بی احساسی هستند. که برای انجام راحت تر کارها طراحی شده اند و قرار است. در آینده جای انسان ها را بگیرند، مسئول این نوع تفکر به احتمال زیاد فیلم های عملی و تخیلی است. اما واقعیت با آنچه که تصور می شود تفاوت دارد.
این پدیده که امروزه از آن یاد می شود در واقع تکنولوژی است که به نحوی قابلیت تفکر دارد. البته این قابلیت تفکر با چیزی که ما به عنوان تفکر انسانی می شناسیم تا حد زیادی تفاوت دارد. اما در حقیقت سعی دارد تا از آن تقلید کند.
امروزه شاید هوش مصنوعی به آن شکلی که تصور می کنیم وجود نداشته باشد. اما باز هم بسیاری از کارهایی که روزانه انجام می دهیم. مانند جستجوی اینترنت یا گشت و گذار در صفحات شبکه های اجتماعی و… همه متاثر از هوش مصنوعی است.

و در حقیقت در این موقع داریم از آن استفاده می کنیم، آن قدر این استفاده ناملموس است و به آن عادت کرده ایم که در آن لحظه حس نمی کنیم، که داریم از این پدیده استفاده می کنیم. مواقع المراهنات الریاضیه دلیل آن این است که نمی دانیم هوش مصنوعی واقعا چیست و چه کاری انجام می دهد.

هوش مصنوعی جدید

به گزارش بیگ بنگ، ادعای این پیشرفت در سرعت یادگیری از شرکت دیپ مایند گوگل در لندن است. آنها می گویند ماشین آنها نه تنها در شرایط جدید بسیار سریعتر از مدل های قدیمی هوش مصنوعی عمل می کند بلکه به زودی به سرعت انسان خواهد رسید. کازینو اون لاین عربی
اگر با نحوه ی کار یادگیری عمیق آشنا نیستید، یادگیری عمیق از لایه هایی از شبکه ی عصبی استفاده می کند تا الگوهای موجود در داده را تشخیص دهد. اگر یک لایه الگویی را تشخیص دهد این اطلاعات را به لایه ی بعد می فرستند. این فرایند ادامه می یابد تا تمامی اطلاعات جمع آوری شود. طریقه لعب البلوت
سیستم ها را بر اساس متغیر های متفاوتی همچون استحکام ارتباط لایه ها، به شیوه های متفاوتی آموزش می دهند. تغییرات اساسی در یک لایه می تواند به طور گسترده بر انتقال اطلاعات به لایه های دیگر با چگونگی یادگیری تاثیر بگذارد. شبکه ی عصبی عمیق لایه های زیادی دارد بنابراین وقتی تغییرات اعمال شد یادگیری زمان بسیار زیادی می گیرد.

الکساندر پریتزل

با این وجود به نظر می رسد الکساندر پریتزل یکی از محققان دیپ مایند گوگل و همکارش به راهی برای حل این مشکل رسیده باشند و نامش را “کنترل اپیزودیک عصبی” گذاشته اند. تیم تحقیقاتی می گوید: «کنترل اپیزودیک عصبی بهبود های زیادی را در سرعت یادگیری در طیف گسترده ای از محیط ها نشان می دهد. عامل ما می تواند به جای انتظار برای گام های بهینه سازی بسیار زیاد، با تجربه ی استراتژی های موفق به سرعت به این استراتژی ها تغییر حالت دهد.» روش آنها از فرایند یادگیری ذهن انسان و حیوانات تقلید می کند و در واقع آنچه در قشر پیش پیشانی و سپس در هیپوکامپ به عنوان نسخه ی پشتیبان رخ می دهد را شبیه سازی می کند.

به نظر می رسد هر روز پیشرفت های جدیدی در حوزه ی تکنولوژی هوش مصنوعی به جهان معرفی می شود. الدفع عن طریق paypal تکنولوژی هوش مصنوعی از ربات های نوع دوستانه ی وکیل گرفته تا پیش بینی هایی درباره ی چگونگی فناوری به سرعت در حال پیشرفت است. لعب قمار اون لاین با این وجود ما هنوز به هوش مصنوعی واقعی نرسیده ایم و هنوز رباتی که توانایی هایش با توانایی مغز انسان برابری کند ساخته نشده است.
اگرچه از بین رفتن فرصت های شغلی یکی از نتایج خود کارسازی توسط هوش مصنوعی است و هر روز بیشتر دیده می شود اما هوش مصنوعی واقعی به این زودی ها ساخته نمی شود. با این وجود این پیشرفت در دیپ مایند می تواند قدم بزرگی برای رسیدن به این هدف باشد. العاب ماکینات القمار مجانا

جدید ترین اخبار تکنولوژی را در فارس جانبی دنبال کنید.

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه